FUNDACJA

HARMONIA

Sztuka edukuje, inspiruje, łączy.

Dołącz do nas i twórz przyszłość!

Wesprzyj Julka i pomóż mu odzyskać zdrowie oraz marzenia!

Razem możemy zmienić czyjeś życie – dołącz do walki o zdrowie

Julek Borzym, były uczeń ZPOSM nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.W zeszłym roku rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest zdolnym, świetnie zapowiadającym się basistą.

W czerwcu 2024 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego złamał kręgosłup w piątym kręgu szyjnym. Na skutek wypadku został poważnie uszkodzony rdzeń kręgowy.

Po 2 miesiącach spędzony w szpitalu w Grudziądzu (w tym miesiąc na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej). Od połowy sierpnia jest na oddziale rehabilitacji w Stocerze – w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej.

Obecnie jest bezwładny od pasa w dół. Ręce zgina w łokciach, niestety nadgarstki i dłonie, póki co, są bezwładne. Mamy wielką nadzieję na to, że intensywna rehabilitacja pomoże to zmienić, co będzie oznaczało na początku samodzielność Julka, a być może nawet (na co tez liczymy my, a najbardziej sam Julek) umożliwi mu powrót do ukochanej gitary basowej.

1 grudnia kończy się 16 tygodniowy turnus rehabilitacyjny refundowany przez NFZ. W przyszłym roku będzie przysługiwało Julkowi 6 tygodni rehabilitacji, jednak będzie musiał odczekać swoje w kolejce (nawet do kilku miesięcy, a może i dłużej…). Niestety przy urazach rdzenia kręgowego czas jest bardzo istotnym czynnikiem, dlatego będziemy musieli Julka rehabilitować w placówkach prywatnych, co jak wiadomo jest bardzo kosztowne.

Zwracamy się więc do Was, do Państwa, zarówno tych, którzy Julka znają, jak i tych, dla których Julek jest obcy, o pomoc. Każdy grosz, każda złotówka zwiększy szanse Julka na sprawność i na powrót do muzyki, która jest jedną z największych jego pasji.

Bardzo pięknie dziękujemy za okazane gigantyczne wsparcie, nie tylko to finansowe, ale to w wiadomościach, telefonach, smsach i postach w mediach społecznościowych. Dzięki temu czujemy, że nie jesteśmy z naszym problemem sami i mamy siłę i motywację do dalszej walki.

Julek Borzym z rodziną

Jak możesz pomóc?

Twoja darowizna bezpośrednio przyczyni się do możliwości dalszej rehabilitacji Julka.

Każda wpłata, bez względu na jej wysokość, ma ogromną wartość.

06 1240 6292 1111 0000  5019 8379

Fundacja „Harmonia” im. G. Bacewicz